Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! První závod RGPL GT3 Endurance se nám podařil na výbornou, byl to ale jen začátek. Další zkouškou pro nás byl o hodinu delší závod, čtyřhodinovka na Monze. Jednoduše vypadající okruh, který ale dokáže chyby hodně tvrdě potrestat, o čemž se přesvědčila nejedna posádka. Přípravy začaly prakticky hned po skončení závodu v Zandvoortu. Opět muselo být vše perfektní, na Monze vlastně ještě víc než perfektní. Nastavení auta bylo hodně podobné tomu na Zandvoortu, dokonce i přítlak jsme nechali stejný - narozdíl od jiných jsme šli cestou trochu konzervativnějšího nastavení s vyšším přítlakem a tedy lepší stabilitou. Že se to vyplatilo se ukázalo během závodu několikrát, když jsme objížděli chybující posádky bez přítlaku. Strategie byla celkem jednoduchá, pět stejně dlouhých stintů a tedy čtyři zastávky v boxech. Zkoušeli jsme doublestint pneumatik, u Bety se zadařilo a ušetřili jsme asi půl minuty, u Alfy bohužel i zastávky bez výměny pneumatik trvaly téměř minutu, a tam tedy jsme spíš něco málo ztratili.

    Kvalifikace se Karlovi s Alfou nevydařila přesně podle představ, nepodařilo se mu zajet to správné kolo, a nakonec jeho kvalifikaci pohřbily nesrovnalosti s autem, kvůli kterým nakonec Alfa startovala zezadu. Michal v Betě zajel nejpomalejší čas kvalifikace, za ním zůstaly jen dvě posádky, které do kvalifikace vůbec nenastoupily.

    Po startu Karel dokázal posbírat spoustu pozic po těch, co se z nějakého důvodu nedokázali udržet na trati. Nakonec po pěti téměř bezchybných stintech, kdy měli jediný problém s Emilem Geršákem s vesmírných příšer, dotáhli Karel s Dušanem Alfu na skvělém devátém místě. Beta měla začátek závodu horší, Michal se po chybě propadl na beznadějně vypadající poslední místo. S Víťou ale zabrali a nakonec dokončili závod na třináctém místě. Po dvou závodech je Alfa celkově sedmá a Beta jedenáctá. Sezónu jsme tedy rozjeli dobře, ale před námi jsou náročnější a důležitější závody. Tím nejbližším je šestihodinovka na Bathurstu, jednoznačně nejobtížnější závod sezóny.

 

Pokračovat ve čtení - RGPL GT3 Endurance 2020 - 4 Hours of Monza - Vyjádření posádky Race For Fun Alfa #17