Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Nejnáročnější závod série RGPL GT3 Endurance je za námi! Bathurst byl první letošní šestihodinovkou, konečně opravdovým endurance. Oproti prvním dvěma závodům na Zandvoortu a Monze, kde se především naši služebně mladší jezdci spíše seznamovali s vytrvalostními závody, jsme tady už věděli, co děláme a na co se soustředit. Bathurst byl opravdu tvrdou zkouškou a nikdo z nás jej rozhodně nepodcenil, nastavení auta jsme ladili již v týdnu po Monze, tedy šest týdnů předem, abychom pak mohli jen najíždět trať. Strategii nám den před závodem výrazně ovlivnila absence Víti Šťastného, nezbylo nám tak nic jiného, než naše dva McLareny prorotovat ve třech. Rozhodli jsme se pro strategii šesti zastávek v boxech, rovnoměrně rozložených po přibližně 51 minutách. Oproti původnímu plánu, který počítal s plnou sestavou a jen pěti zastávkami, to znamenalo určitou časovou ztrátu, kterou jsme ale vykompenzovali doublestintováním pneumatik, kde se dá ušetřit i půl minuty na zastávku.

    Během závodu nás potkalo nemálo komplikací, Karel Němec s Alfou si například musel po startu odpykat penalizaci průjezdu boxy, pak obě naše auta zablokoval Standa Vlnas, nějaké chyby přišly i z naší strany. I tak se nám Alfu podařilo dovézt na krásném devátém místě, s Betou už se nám ale tak nedařilo. S tou jsme dokončili na patnácté pozici, za námi zůstalo jen auto United Space Creatures 3 a spousta nedokončivších posádek. V zajímavě se vyvíjejícím šampionátu máme zatím Alfu na osmém místě a Betu na čtrnáctém. Jak budeme pokračovat dál je čistě na nás, rozhodně ale budeme pokračovat v práci, kterou odvádíme především při přípravě.

 

Výsledky šampionátu

 

Pokračovat ve čtení - RGPL GT3 Endurance 2020 - 6 Hours of Bathurst - Vyjádření jezdců