Kalendář závodů - podzimní sezóna 2020

RGPL DTM - Norisring | 30.8.2020 19:30
RGPL ALMS - Watkins Glen | 6.9.2020 19:30
RGPL DTM - Spa Francorchamps | 13.9.2020 19:30
RGPL ALMS - Indianapolis | 20.9.2020 19:30
RGPL DTM - Lausitzring | 27.9. 2020 19:30
RGPL ALMS - Portland | 4.10.2020 19:30
RGPL DTM - TT Circuit Assen | 11.10.2020 19:30
RGPL ALMS - Sebring | 18.10.2020 19:30
1000 miles of Sebring | 25.10.2020
RGPL ALMS - Mid Ohio | 1.11.2020 19:30
RGPL DTM - Nürburgring | 8.11.2020 19:30
RGPL ALMS - Road Atlanta | 15.11.2020 19:30
RGPL DTM - Zolder | 22.11.2020 19:30 RGPL ALMS - Laguna Seca | 29.11.2020 19:30 RGPL DTM - Hockenheimring | 6.12.2020 19:30

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Měsíc březen potvrdil, že letošní sezóna rozhodně nebude z těch jednodušších, opět byl nabitý zajímavými a náročnými závody. Nejdůležitější březnovou událostí byl start nových sérií na lize RGPL. Tou hlavní je naše tradiční série, formule 1, kde stejně jako loni využíváme historických monopostů. Tentokrát jsme ale do historie zašli trochu dál, konkrétně do roku 1993. Nemáme zde bohužel možnost jezdit s vlastním lakováním, museli jsme si tak opět rozebrat týmy z oné konkrétní sezóny. Naší Alfou se tak stal Jordan, kde s číslem 14 jezdí Karel Němec a číslem 15 Dušan Müller, Betu pak utvořili z týmu Larrousse Michal Harmáček s číslem 19 a Vít Šťastný s číslem 20. Náš nováček Tomáš Bílek pak obsadil vůz Michaela Schumachera, Benetton s číslem 5. Druhou sérií je Porsche Supercup, tedy návrat ke klasice ze začátku minulého či současného, jak chcete, desetiletí. Tehdy ovšem bylo cupové Porsche poněkud klidnější a závody s ním tedy o něco méně náročné. Tento vývoj jim ale neubral nic na zajímavosti, spíš naopak. V Porsche Supercupu jedeme v klasickém složení, tedy Karel, Dušan a Michal tvoří Alfu, Víťa a Tomáš Betu.

    Prvním podnikem byl hned první březnový den závod formule 1 na Interlagosu. Nikdo nevěděl, co od závodu čekat, na okruh přicházela jedna přeháňka za druhou, vody ale bylo po celou dobu tak málo, že všichni dokázali závod absolvovat na suchých pneumatikách. Dalším důležitým faktorem jsou pneumatiky, ve kterých jsou dost velké rozdíly, a tak je při závodech zajímavé sledovat i strategické souboje. V prvním závodě se nakonec Karlovi podařilo vyjet krásné desáté místo, Dušan skončil čtrnáctý, Michal s Tomášem nedokončili.

    Ve středu následoval druhý podnik VLN neboli závodů na Nordschleife, tentokrát s naším oblíbeným cupovým Porsche. VLN je taková série spíš pro odreagování a proto se netěší moc velké účasti, a to ani z našich řad. Srdcaři Karel a Dušan ovšem nemohli chybět, zároveň to pro ně bylo takové seznámení s autem před důležitějším závodem, který byl naplánovaný na neděli. Oproti zaběhnutým pořádkům z poslední doby je na VLN z našeho týmu ten úspěšnější Dušan, pro kterého jsou pěkné výsledky na náročném okruhu určitě velkou motivací.

    Hned v neděli tedy odstartoval Porsche Supercup stejně jako formule 1 na Interlagosu. Tentokrát už vody spadlo více, a i když na startu nepršelo, trať byla natolik mokrá, že se část pole rozhodla jet na mokrých pneumatikách. Beta se závodu nezúčastnila, všichni tři jezdci Alfy zvolili jistotu v podobě obutí do mokra. Jak trať osychala, přecházelo se postupně na suché, ovšem ke konci opět začalo pršet, a to dost vydatně. Většina si troufla dojet na suchých, i když to pro ně často znamenalo velké problémy, z Race For Fun přezul zpět na mokré jen Karel, který dokončil na jedenácté pozici a třetí v kategorii AM. Páté a šesté místo mezi amatéry získali Dušan a Michal, tedy hodně pěkné výsledky už na začátku sezóny.

    V půli března přišel vrchol jarní sezóny, šestihodinovka v Bathurstu. Závod to byl pro náš tým náročný, a to nejen fyzicky. První menší komplikací byla penalizace průjezdu boxy pro Alfu za kolizi Karla s Emilem Geršákem na Monze. Den před závodem nám odřekl účast Víťa, což znamenalo nutnost protočit obě auta ve třech. Karel pracoval hodně i na kvalifikaci, ta se mu ale nepodařila podle představ, a když se pak v závodě pokusil využít penalizace z Monzy, aby se dostal mimo provoz, uvízl za Majkelem Rozemeijerem. Následovalo zdržení obou aut otáčejícím se Standou Vlnasem v zatáčce Cutting, dvě penalizace pro Alfu za překročení rychlosti v boxech, několik kolizí s jinými vozy i se zdmi, které jsou na Bathurstu vždy hodně blízko. Alfu jsme nakonec dotáhli na devátém místě a získali pro ni 14 důležitých bodů do šampionátu. S Betou se nám už tak nedařilo, cílem projela na patnáctém místě a za ní zůstala jen posádka United Space Creatures 3 a spousta nedokončivších. Ovšem i dokončení tak náročného závodu lze považovat za malé vítězství. Více o závodu včetně vyjádření jezdců si můžete přečíst v článku RGPL GT3 Endurance 2020 - 6 Hours of Bathurst.

    O týden později jsme se přesunuli s formulí 1 do Velké Británie na klasický okruh Donington. Opět to byl velmi náročný závod, už jízda sama o sobě zde rozhodně nebyla jednoduchá a v závodě se pak často odehrávaly střety rychlejších jezdců s pomalejšími, které ne vždy skončily dobře. Karel nakonec vybojoval další desáté místo. zbytek našich jezdců, bohužel opět bez Víti, se srovnal na pozicích 13 až 15.

    V dalším podniku VLN nás čekaly vozy Mercedes Benz 190E, tedy další výlet do historie. Opět se jednalo o náročný, i když malou účastí poznamenaný, závod. Karel nedokázal ani jednou dokončit, Dušan ale získal třetí a čtvrté místo a s nimi spoustu bodů do šampionátu, kde se mu opravdu daří.

    Ani poslední březnový závod jezdce příliš nešetřil, s cupovým Porsche jsme se opět vydali ve stopách formule 1 na Donington Park. Nestabilita aut zde byla opravdu hodně cítit a pole o 29 startujících přímo volalo po problémech. Nakonec jich ale moc nebylo a jednalo se o celkem klidný, i když napínavý a vzrušující, závod. Karel tentokrát hodně ztratil, když zkoušel tankovat a ztratil tím velké množství času i pozic, nakonec dokončil závod jako šestnáctý a pátý v amatérech. Tankoval i Tomáš Bílek, zbytek týmu jej naštěstí nenapodobil a závod odjeli bez zastávky, Dušan na 19., Michal 21. a Víťa 22. místě.

    Březen byl tedy opravdu náročný, odjeli jsme během něj sedm závodů, což není vůbec málo. Někde se nám dařilo víc, jinde méně, nějakou naši formu si ale stále držíme a nepřestáváme pracovat na zlepšení. Moc si nevydechneme ani v dubnu, kde je kalendář opět nabitý.

O týmu

 

    Jak náš název napovídá, jsme tým, ve kterém jde především o zábavu a radost z jízdy. Neznamená to, že bychom se nesnažili o co nejlepší výsledek - to je samozřejmé, jsme závodníci, nejdůležitější pro nás ale je, abychom si závody užili. Nečekejte od nás nějaké hvězdné výsledky - rozhodně nepatříme ani se nesnažíme řadit mezi nějakou elitu, jsme ale srdcaři, co jezdí už spoustu let a rozhodně to nehodlají jen tak zabalit.

    Tým založili v roce 2014 Karel Němec a Dušan Müller - jezdci ligy RGPL, která je pro nás absolutní prioritou. Zaměřujeme se tedy hlavně na rFactor 2, samozřejmě ale nemůžeme vyloučit, že nás zahlédnete i na jiném simulátoru. Do jara 2019 se náš tým skládal pouze ze dvou zakládajích členů, pouze občas se objevil nějaký záskok. To se změnilo loni, kdy se náš tým rozrostl o další dva jezdce - Michala Harmáčka, který přišel původně jako záskok za Dušana pro série Australian GT3 a GT3 Endurance, a v létě naši sestavu doplnil Vít Šťastný. Na začátku roku 2020 jsme pak v týmu přivítali dalšího nováčka Tomáše Bílka. V současnosti se účastníme se třemi vozy Ferrari 488 GTE a dvěma Mazdami RT24-P série RGPL American Le Mans Series 2020 a s pěti vozy BMW M4 DTM série RGPL DTM 2020.

 

Odkazy