Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Série RGPL GT3 Endurance se nám po náročném závodě v Bathurstu přehoupla do své druhé poloviny, kterou jsme zahájili na italské Imole. Čekala nás tady další šestihodinovka, oproti Bathurstu jsme předpokládali poněkud méně náročný závod. Auto se nám již podařilo vyladit téměř k dokonalosti, to jsme ale bohužel nedokázali zužitkovat.

    V kvalifikaci jsme předpokládali vyšší umístění, než je u nás zvykem - celkem osm posádek totiž dostalo zákaz kvalifikace, většinou z těch silnějších.  Karel v ní s Alfou vybojoval jedenáctou pozici z 22 startujících, Michalův kvalifikační výkon s Betou byl slabší a stačil jen na šestnácté místo. Už během kvalifikace řešil Víťa problém s připojením, a když se pak Michal ozval, že ho bolí záda, nezbylo nám nic jiného, než Betu ze závodu stáhnout. Ani s Alfou se nám příliš nedařilo, Karel měl už od startu problém sžít se s autem a protože je z dvojice Alfy ten silnější, prakticky to rozhodlo o výsledku dnešního závodu a perfektně promyšlená strategie nám tak nebyla nic platná. PO posledním střídání v Alfe nakonec přišlo ještě překvapení v podobě deště, které přece jen konec závodu alespoň trochu zdramatizovalo a i když se už Dušanovi nepodařilo výsledek nijak zachránit, už to alespoň nebylo jen o čekání, kam se ještě naše auto propadne.

    Celkově se nám po závodě v Imole propadla Alfa na desáté místo, což je pro nás stále ještě hezký výsledek. Beta je až sedmnáctá, bereme ji ale hlavně jako takové účící auto pro naše novější jezdce, a tak ani tam nejsme nijak zvlášť nespokojeni. Celá letošní série je pro nás především o seznámení se, případně připomenutí si, jak vlastně vypadá vytrvalostní závodění, a hlavně se učíme pracovat se strategií, kterou jsme dřív moc neřešili a snažili hlavně jakkoliv dojíždět závody.

 

Výsledky šampionátu

 

Pokračovat ve čtení - RGPL GT3 Endurance 2020 - 6 Hours of Imola - Vyjádření jezdců