Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Michal Harmáček

Další skalp v serii Endurance 2020, alespoň to jsem si myslel o 6H na Imole. Připravoval jsem se, byl jsem se sebou spokojen, dokonce se podařilo vyladit i setup auta ku spokojenosti zbytku týmu. S ohledem na moje zkušenosti a počty odjetých kilometrů jsem byl s přípravou spokojený. Ohledně času to nebylo na celkovém pořadí nejlepší, ale na mě skvělé. Do kvalifikace jsem tedy šel s dobrými pocity a chutí se také umístit s naší Betou výš než na posledních příčkách. Kvalifikace ale nedopadla, jak jsem doufal, a tak nebýt cca šesti posádek startujících za mnou, protože měly pro tresty zákaz kvalifikace, byl bych prakticky předposlední. Do závodu jsem tedy už s tak dobrýmy pocity nešel a ani z auta jsem nebyl nadšen. A to se po startu potvrdilo.

  Ačkolil zaváděcí kolo proběhlo bez problémů, auto oproti tréninku bylo jako vyměněné. Během ubíhajích kol jsem se propadl až na téměř poslední pozici, auto nedrželo, klouzalo v zatáčkách a neskutečně rychle mi odcházely gumy. V tréninku jsem jezdil průměrně kolem 1:45 min na kolo, teď jsem se s bídou dostal jednou pod 1:46 min a čas se neustále zhoršoval. Setup byl načten správný, ale auto se chovalo jako v defaultu a byl jsem z toho přímo nešťastný. Už jsem nevěděl, jak s tím jet, abych projížděl zatáčky alespoň trochu normálně, a tak pravá přední guma odcházela doslova před očima. Během mého prvního stintu mě navíc začala bolet záda a již se začala stahovat nad naší Betou černá mračna. Můj kolega, spolujezdec, spoluválečník v jednom voze, se totiž na server díky špatnému internetovému připojení nemohl dostat a tak bylo nakonec rozhodnuto, že naše Beta poprvé od počátku serie nedokončí. S těmi zády bych bohužel dál jet nezvládl, jelikož na trati mohu být až 70% celkového času. Víťa by se tak třeba během té doby dostal na server a jen by se změnila strategie. Mně by to nevadilo, delší jízda je stabilnější než přerušování a střídání. Bohužel, konec stintu jsem už dojezdil na těch zbídačených gumách, dojel do boxů a auto odstavil do garáže. Tím naše Beta poprvé nedokončila, ačkoliv si od počátku vedeme velice slušně a myslím si, že i překvapivě pro ostatní, tak tentokrát jsme zklamali. Pro mě osobně to ale je impuls se o to víc připravit na další díl Endurance 2020, což je opět 6H tentokrát v Istanbulu a dát opět o našem autě vědět.

 

 

Karel Němec

 

    Ahoj zase z Itálie! Tentokrát na nás čekala Imola, nádherný klasický okruh. V předchozích závodech se nám dařilo a věřil jsem, že tomu tak bude i tady. Nakonec to ale nebyl úplně závod, na který bych vzpomínal nějak rád, a podle toho bude vypadat i toto moje vyjádření, které bude stručnější, než je u mě zvykem.

    S tréninkem a laděním auta jsem opět začal hned po minulém závodu, abych nenechal nic náhodě. Setup nakonec ještě doladil Michal, podařilo se mu ho krásně zklidnit a o to víc jsem věřil v dobrý výsledek. Kvalifikace tentokrát slibovala být hodně zajímavou, hodně posádek mělo totiž z minula trest. Díky tomu se mi podařilo vyjet jedenácté místo na roštu a až za mnou startovali třeba Vojta Polesný a Adam Karkuszewski. Samozřejmě jsem věděl, že za mnou dlouho nezůstanou, pro začátek byla vyšší startovní pozice ale rozhodně příjemná.

    Start proběhl relativně v klidu, když pominu menší infarkt, když kousek přede mnou proletělo ven z tratě zelené auto TeamRGPL. Tomu jsem se naštěstí vyhnul a bez problému pokračoval dál. Celý svůj první doublestint jsem měl ale problém chytit rytmus, jel jsem pomalu, dělal chyby a propadal se polem. Při druhém mě pak napadlo přidat na ABS, což mi trochu pomohlo získat v autě nějakou jistotu, nebylo to ale už moc platné. Kdo mě zná, ví, že jak mě jednou něco rozhodí, těžko se dostávám do nějaké duševní pohody, a to se bohužel stalo i tady - moje vlastní problémy na začátku závodu, Víťovy problémy s připojením, kvůli kterým jsem za chodu vymýšlel, jak upravíme strategii, a nakonec konec Bety v závodě po jediném stintu. Tentokrát jsem byl opravdu i rád, že závod dojížděl Dušan a já mohl vypadnout z auta už kolem deváté hodiny. Po poslední předávce samozřejmě přišla i pořádná komplikace - ač předpověď slibovala sucho, hned po tom, co Dušan vyjel na trať, se objevily první kapky, které měly přjít až o několik hodin později. Po pár kolech tak musel zajet do boxů znovu pro mokré pneumatiky a pro mě začala asi nejzábavnější část závodu, kdy jsem s napětím sledoval, jestli se mu podaří dostat před Maikela Rosemeijera z týmu ASMA, který vypadal, že si s vodou moc nerozumí. Nakonec si ale nějak zvyknul a pozici udržel. 

    Pro mě to tedy rozhodně nebyl závod, se kterým bych byl spokojený. Budu muset zase pořádně zabrat, aby se tak špatný výkon už pokud možno neopakoval. Jak se to povede uvidíme příště na okruhu v Istanbulu, který nemám zrovna moc v lásce.