Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

   Dobrý den, ahoj! Je to už pár týdnů, co se jel předposlední závod RGPL GT3 Endurance na okruhu u tureckého Istanbulu, nějak ale bohužel nestíháme, a tak článek vychází až teď.

    Po nepovedeném závodě na Imole jsme doufali, že se nám tentokrát zadaří trochu lépe, pro Alfu jsme měli dokonce posilu v podobě Petra Hejzlara. Jak se je ale šampionát víc a víc vidět, konkurenti přibývají a většinou jsou to ti lepší, na které se nechytáme. Že závod asi neproběhne podle našich představ ukázala už kvalifikace, kde Vít Šťastný s Betou vyjel 22. pozici a Dušan Müller, který tentokrát startoval s Alfou, až 24.

    Závod se pak neobešel bez velkých komplikací ani pro jednu z našich posádek. Během prvního stintu se Dušanovi podařilo v Alfě upálit motor a museli jsme se uchýlit k rejoinu, který nás stál mnoho času. Další problém přišel při Víťově první zastávce, kdy zapomněl navolit střídání s Michalem Harmáčkem a čekal ho tak neplánovaně stint navíc, který ovšem zkrátilo jeho nestabilní připojení. To se pak projevilo ještě v pozdější fázi závodu, kdy kvůli němu musela rejoinovat i Beta a přišla tak o naději na pěkné umístění a první „výhru“ v rámci týmu - do té doby totiž jezdila Beta před Alfou.

    Ztrátu po problémech se nám pak už nepodařilo dohnat, i když Petr Hejzlar s Alfou jezdil na naše poměry hodně rychle. Obě auta projela cílem mimo za body - Alfa osmnáctá, Beta devatenáctá, dvě pozice nám pak darovaly posádky Unison Racing a Panica Gaming, které byly po závodě diskvalifikovány.