Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Dobrý den, ahoj! Vítejte na našem novém webu. Zatím je ve fázi ladění, a v rámci tohoto ladění je tu tento první článek. Rád bych z toho udělal nějakou pravidelnější věc - reporty po každém závodě bych asi dělat nezvládal, ale nějaké shrnutí uplynulého měsíce by snad jít mohlo.

Začneme tedy měsícem září - tím, kterým každoročně začíná podzimní sezóna na lize RGPL. Do té jsme vůbec poprvé nasadili víc než dva jezdce. První podzimní sérií je DTM RGPL 2019 - již každoroční klasika, německý šampionát cestovních aut podle reálného kalendáře. Do něj máme připraveny hned čtyři vozy a protože pravidla povolují pouze dvě auta na tým, museli jsme se formálně rozdělit. V týmu Race For Fun tak jede v BMW M4 DTM Karel Němec s Michalem Harmáčkem - počítalo se s tím, že tito dva by měli odjet všechny závody a tedy mají největší šance na zisk většího počtu bodů. Bohužel Michal musel první dva závody vynechat, a tak zatím jediný bod dovezl Karel v prvním závodě na Hockenheimu. Dál už se mu moc nedařilo, hodně ho trápí brzdy a pneumatiky, kvůli kterým se v autě necítí moc dobře. Michal zatím v DTM nastoupil jen do závodu v Misanu a ten bohužel nedokončil. V Race For Fun II je situace podobná - Dušan Müller získal jeden bod v Zolderu, Vítovi Šťastnému se zatím bohužel nepodařilo nastoupit do žádného závodu. Celkově se Karel s Dušanem dělí o 23. místo s jedním bodem, oba naše týmy se pak dělí až o šestnácté místo.

Druhou sérií je Asian Le Mans Series RGPL 2019, zkráceně ALMS. Stejně jako loňské ALMS, i letos se jedná o multiclas šampionát, tentokrát, jak název napovídá, na asijských tratích. Loni společně závodily kategorie GTE a LMP2, letos jsou rozdíly větší - GTE nahradily GT3 a místo LMP2 letos jedou LMP1. V této sérii pravidla dovolují tři jezdce na tým, což nám přišlo vhod, protože do této série jsme nasadili přesně tři jezdce. Narozdíl od DTM tak máme pouze jeden tým, kde s McLarenem 720S závodí Karel Němec, Dušan Müller a Michal Harmáček. Zde už jsme trochu úspěšnější - do prvního závodu v Sepangu nastoupili všichni tři naši jezdci a obsadili sedmé (Karel), deváté (Dušan) a dvanácté (Michal) místo v kategorii GT3. Do mokrého závodu na nově postaveném okruhu Buriram Michal nenastoupil, Karel s Dušanem ale opět dokončili na sedmém a devátém místě a tedy dovezli další pořádnou porci bodů. Celkově je Karel s osmnácti body na osmém, Dušan se čtrnácti body na desátém a Michal se čtyřmi body na patnáctém místě. V týmech jsme potom s 32 body obsadili krásné čtvrté místo - snad se nám tak bude dařit dál a vyjedeme konečně nějaký pěkný výsledek.

Kromě DTM a ALMS nás během podzimní sezóny čeká před pár dny potvrzená šestihodinovka v zeleném pekle. Ještě nemáme potvrzenou sestavu, ale že naše auto uvidíte na jejím startu (a snad nejen na startu) je víceméně jistota. V plánu je pak ještě jeden vytrvalostní závod v prosinci, o tom ale zatím nedokážeme říct víc - ani to, jestli se vůbec bude konat.