Kalendář závodů - podzimní sezóna 2020

RGPL DTM - Norisring | 30.8.2020 19:30
RGPL ALMS - Watkins Glen | 6.9.2020 19:30
RGPL DTM - Spa Francorchamps | 13.9.2020 19:30
RGPL ALMS - Indianapolis | 20.9.2020 19:30
RGPL DTM - Lausitzring | 27.9. 2020 19:30
RGPL ALMS - Portland | 4.10.2020 19:30
RGPL DTM - TT Circuit Assen | 11.10.2020 19:30
RGPL ALMS - Sebring | 18.10.2020 19:30
1000 miles of Sebring | 25.10.2020
RGPL ALMS - Mid Ohio | 1.11.2020 19:30
RGPL DTM - Nürburgring | 8.11.2020 19:30
RGPL ALMS - Road Atlanta | 15.11.2020 19:30
RGPL DTM - Zolder | 22.11.2020 19:30 RGPL ALMS - Laguna Seca | 29.11.2020 19:30 RGPL DTM - Hockenheimring | 6.12.2020 19:30

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Dobrý den, ahoj! Vítejte na našem novém webu. Zatím je ve fázi ladění, a v rámci tohoto ladění je tu tento první článek. Rád bych z toho udělal nějakou pravidelnější věc - reporty po každém závodě bych asi dělat nezvládal, ale nějaké shrnutí uplynulého měsíce by snad jít mohlo.

Začneme tedy měsícem září - tím, kterým každoročně začíná podzimní sezóna na lize RGPL. Do té jsme vůbec poprvé nasadili víc než dva jezdce. První podzimní sérií je DTM RGPL 2019 - již každoroční klasika, německý šampionát cestovních aut podle reálného kalendáře. Do něj máme připraveny hned čtyři vozy a protože pravidla povolují pouze dvě auta na tým, museli jsme se formálně rozdělit. V týmu Race For Fun tak jede v BMW M4 DTM Karel Němec s Michalem Harmáčkem - počítalo se s tím, že tito dva by měli odjet všechny závody a tedy mají největší šance na zisk většího počtu bodů. Bohužel Michal musel první dva závody vynechat, a tak zatím jediný bod dovezl Karel v prvním závodě na Hockenheimu. Dál už se mu moc nedařilo, hodně ho trápí brzdy a pneumatiky, kvůli kterým se v autě necítí moc dobře. Michal zatím v DTM nastoupil jen do závodu v Misanu a ten bohužel nedokončil. V Race For Fun II je situace podobná - Dušan Müller získal jeden bod v Zolderu, Vítovi Šťastnému se zatím bohužel nepodařilo nastoupit do žádného závodu. Celkově se Karel s Dušanem dělí o 23. místo s jedním bodem, oba naše týmy se pak dělí až o šestnácté místo.

Druhou sérií je Asian Le Mans Series RGPL 2019, zkráceně ALMS. Stejně jako loňské ALMS, i letos se jedná o multiclas šampionát, tentokrát, jak název napovídá, na asijských tratích. Loni společně závodily kategorie GTE a LMP2, letos jsou rozdíly větší - GTE nahradily GT3 a místo LMP2 letos jedou LMP1. V této sérii pravidla dovolují tři jezdce na tým, což nám přišlo vhod, protože do této série jsme nasadili přesně tři jezdce. Narozdíl od DTM tak máme pouze jeden tým, kde s McLarenem 720S závodí Karel Němec, Dušan Müller a Michal Harmáček. Zde už jsme trochu úspěšnější - do prvního závodu v Sepangu nastoupili všichni tři naši jezdci a obsadili sedmé (Karel), deváté (Dušan) a dvanácté (Michal) místo v kategorii GT3. Do mokrého závodu na nově postaveném okruhu Buriram Michal nenastoupil, Karel s Dušanem ale opět dokončili na sedmém a devátém místě a tedy dovezli další pořádnou porci bodů. Celkově je Karel s osmnácti body na osmém, Dušan se čtrnácti body na desátém a Michal se čtyřmi body na patnáctém místě. V týmech jsme potom s 32 body obsadili krásné čtvrté místo - snad se nám tak bude dařit dál a vyjedeme konečně nějaký pěkný výsledek.

Kromě DTM a ALMS nás během podzimní sezóny čeká před pár dny potvrzená šestihodinovka v zeleném pekle. Ještě nemáme potvrzenou sestavu, ale že naše auto uvidíte na jejím startu (a snad nejen na startu) je víceméně jistota. V plánu je pak ještě jeden vytrvalostní závod v prosinci, o tom ale zatím nedokážeme říct víc - ani to, jestli se vůbec bude konat.

O týmu

 

    Jak náš název napovídá, jsme tým, ve kterém jde především o zábavu a radost z jízdy. Neznamená to, že bychom se nesnažili o co nejlepší výsledek - to je samozřejmé, jsme závodníci, nejdůležitější pro nás ale je, abychom si závody užili. Nečekejte od nás nějaké hvězdné výsledky - rozhodně nepatříme ani se nesnažíme řadit mezi nějakou elitu, jsme ale srdcaři, co jezdí už spoustu let a rozhodně to nehodlají jen tak zabalit.

    Tým založili v roce 2014 Karel Němec a Dušan Müller - jezdci ligy RGPL, která je pro nás absolutní prioritou. Zaměřujeme se tedy hlavně na rFactor 2, samozřejmě ale nemůžeme vyloučit, že nás zahlédnete i na jiném simulátoru. Do jara 2019 se náš tým skládal pouze ze dvou zakládajích členů, pouze občas se objevil nějaký záskok. To se změnilo loni, kdy se náš tým rozrostl o další dva jezdce - Michala Harmáčka, který přišel původně jako záskok za Dušana pro série Australian GT3 a GT3 Endurance, a v létě naši sestavu doplnil Vít Šťastný. Na začátku roku 2020 jsme pak v týmu přivítali dalšího nováčka Tomáše Bílka. V současnosti se účastníme se třemi vozy Ferrari 488 GTE a dvěma Mazdami RT24-P série RGPL American Le Mans Series 2020 a s pěti vozy BMW M4 DTM série RGPL DTM 2020.

 

Odkazy