Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Michal Harmáček

 

    Předposlední okruh v sezoně Endurance 2020 a to je Istanbul. Ze začátku mi tahle trať moc neseděla, rychlé zatáčky, horizonty a náročné pasáže. Jak jsem trénoval, začal jsem této trati přicházet na chuť. A to jsem bohužel díky pracovnímu vytížení měl na trénink pouze sobotu a neděli. Tedy moc jsem toho nenajezdil, ale i přesto jsem byl se svým časem spokojený. Povedlo se opět naladit auto, což kluci pochválili, že se s tím jede dobře, tak nezbývalo nic jiného, než si užít závod a po nevydařené Imole vylepšit renomé naší Bety. 

  Kvalifikaci a start závodu zahajoval Víťa. Vyjel 22. místo z 27. Nutno podotknout, že Alfa byla tentokrát za námi na 24. místě. Tak nějak jsem si říkal, že bychom mohli dneska překvapit sami sebe. Start proběhl normálně, ale bohužel pomalinku, ale jistě se přestávalo dařit. První problém nastal při prvním střídání, Víťa bohužel nenavolil jezdce, a tak musel pokračovat v dašlím stintu. Nic se nestalo a krom zdržení se jelo dál. Druhý problém byl během jeho druhého stintu, kdy mu začal lagovat internet, čehož si všimli i jezdci na trati, a tak jsme se domluvili, že raději přesednu do auta a pojedu o něco dříve. Během mého stintu se neudálo nic závažného až na hašteření s Dušanem, kdy jsme se párkrát střetli v soubojích o pozici. Zásadní problém nastal až při Víťově dalším stintu, kdy mu opět zalagoval internet a pro naší smůlu rovnou spadl. Než se přihlásil zpět do hry a vydal se opět na trať, měli jsme již ztrátu dvou kol a posunuli jsme se i za Alfu, která se díky uvařenému motoru také repřipojila a také ztratila pár kol. Nicméně po mém vystřídání a usednutí do auta, již byla nálada mizerná, hodně a to opravdu hodně dlouho jsem hledal náladu vůbec se o něco snažit. Sice bylo relativně dost času, ale při obsazení jaké bylo a při takové ztrátě již byla minimální šance na nějaké pěkné umístění. Závod jsem dokončoval já a nakonec jsme po odstoupení několika aut skončili na místě devatenáctém. Je to obrovská škoda, mohlo to být šestnácté, možná i patnácté místo. O to víc mě to mrzí, protože na minulé Imole jsme odstoupili po prvním stintu a ani teď jsme nedokázali ujet prakticky nic. Máme před sebou poslední trať v Suzuce, pro mě je to jedna z nejhoších tratí v sezoně Endurance a ke všemu ještě 8h. Budu se s tím ale muset poprat, pořádně zatrénovat a snad s Víťou dokážeme dojet na rozumném místě. Bude to poslední trať před pomyslnou třešničkou na dortu, kterou je 24h na SPA. Tam to bude o něčem jiném a konkurence bude tak velká, že sebemenší zaváhání bude znamenat obrovskou ztrátu. Držím naší Betě palce do posledního závodu na Suzuce a snad zakončíme sezonu se ctí.

 

 

 

Karel Němec

 

    Na minulý závod na Imole už jsem radši zapomněl a doufal jsem, že si na Istanbul Parku aspoň trochu spravím chuť. No, popravdě jsem tomu moc nevěřil, tenhle okruh nepatří zrovna mezi mé oblíbené. Popravdě mě jízda na tomto typu okruhů ne že nebaví, přímo mi vadí, a podle toho bohužel vypadal i můj trénink. Už jsem se pomalu smířil s tím, že zase nic slušeného nezajedeme, a pak mi před víkendem napsal Petr Hejzlar, jestli by s námi mohl jet. Nikdo v týmu nebyl proti tomu, abychom ho zapřáhli v Alfě, a mně se opravdu ulevilo. Peťa přece jenom jezdí líp než my, s jeho pomocí bychom mohli něco urvat.

    Během víkendu jsme se ještě dohodli, že tentokrát závod rozjede Dušan, kvalifikace ani start se mě tedy tentokrát netýkaly. Umístění na roštu až za Betou bylo sice trochu zklamáním, v šestihodinovém závodě to ale není něco, co by přímo určilo pořadí v cíli a navíc i kluky z Bety to mohlo trochu povzbudit.Větší problém přišel během prvního stintu, kdy motor našeho McLarenu neustál Dušanovo optimistické podřazování a museli jsme absolvovat rejoin. Následovaly dva moje stinty, během kterých se nic moc dramatického nedělo, prakticky jsem jenom navyšoval ztrátu, kterou v dalších dvou stintech stahoval Peťa. Nějakou dobu před námi jezdila Beta, ta se nakonec ale po Víťově pádu propadla za nás a tam už zůstala. Předposlední stint Dušanův, poslendí můj a byl konec dalšího závodu, na který asi moc vzpomínat nebudeme. Do Suzuky máme hodně co dohánět a dopilovávat.

    Suzuka bude uzavírat sezónu, aspoň tam se budeme chtít předvést v trochu lepším světle. To znamená i zamyslet se nad strategií - co se vyplácelo v úvodních kratších závodech se už evidentně nevyplácí v těch delších, a tak nás čeká opět dost práce.