Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

   Je za námi vrchol letošní sezóny! V sobotu 30.11. jsme odjeli šestihodinový závod na legendárním Nürburgringu, který pro nás byl v mnohém speciální. Poprvé nás do vytrvalostního závodu nastoupilo více než dva - a to rovnou čtyři, registrovaných nás dokonce bylo pět. Poprvé jsme ve vytrvalostním závodě jeli se dvěma vozy. Byl to také náš první vytrvalostní závod, se kterým jsme opravdu spokojeni.

   Obrovskou posilou pro nás byl Zdeněk Šmarda, který nedokázal poskládat TeamRGPL, a tak se ozval nám. Z našeho týmu jsme se do závodu registrovali všichni, Víťovi do ale bohužel nakonec nevyšlo. Jak jsem již psal výše, díky velkému počtu jezdců jsme mohli nastoupit se dvěma vozy. Vybrali jsme McLaren 720S, který již dobře známe ze série ALMS a který máme dobře naladěný. Na náš setup se pak ještě před závodem podíval Michal Sedláček, kterému tímto děkujeme za perfektní doladění. S #17 do závodu nastoupil Zdeněk Šmarda spolu s Karlem Němcem a předvedli skvělý výkon hlavně co se konzistence a strategie týče - dokonce jako jediní dokázali odjet závod pouze s pěti zastávkami v boxech. V #78 pak měli jet Dušan Müller, Michal Harmáček a Víťa Šťastný - Víťa nakonec tedy z osobních důvodů nastoupit nemohl, ale Dušan s Michalem i přes slabší začátek odjeli závod skvěle a Karel jim pak už jen v posledním stintu dovezl auto do cíle.

Pokračovat ve čtení - 6 Hours of Nordschleife by RGPL - vyjádření posádky #78