Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Je to již pár dní, co jsme přešli do dalšího měsíce, a tak bychom si měli zrekapitulovat, co se událo v tom předcházejícím, listopadu. 

    V sérii ALMS se nám doteď poměrně dařilo, nasbírali jsme hodně bodů a na naše poměry hezká umístění. Smolným říjnovým závodem pod horou Fuji se to ale evidentně změnilo a pěkně rozjetá sezóna se začala kazit. Do závodu na korejském okruhu Yeongam nenastoupil Dušan, veškerá práce tak zůstala na Karlovi a Michalovi. První jmenovaný ale řešil prakticky celý týden technické problémy a neměl tak možnost se na závod nějak víc připravit. Nakonec byl rád, že zdolal alespoň Láďu Zvonka od vesmírných příšer a dokončil na desátém místě v kategorii GT3. Alespoň Michal předvedl pěkný výkon, trať mu evidentně sedla a cílem projel na osmém místě, což je zatím jehonejlepší výsledek. O dva týdny později jsme se vrátili do Japonska na krásný okruh Autopolis již v plné sestavě. V celkem zajímavém závodě jsme obsadili hezky za sebou pozice 8, 9 a 10 v pořadí Karel, Dušan a Michal. Mezi jezdci se Karel vyšvihnul na krásné osmé místo, Dušan je dvanáctý a Michal čtrnáctý. V týmech si stále držíme čtvrté místo, borci z týmu Super Colors nám ale i přes neúčast v prvních dvou závodech dýchají na záda - máme již jen čtyřbodový náskok.

    V době, kdy píšu tento článek, je již v ALMS rozhodnuto, minimálně ohledně našich pozic, poslední závod se ale jel 1.12 a tak si na něj počkejte do příštího článku. Můžu jen prozradit, že do závěru sezóny se rozhodl nastoupit i Víťa Šťastný, v rychlosti jsme mu tak připravili čtvrtý McLaren.

    V DTM se nic nezměnilo, stále se trápíme. Do závodu v Brands Hatch tentokrát nastoupil i Víťa a přestože se rychlostně nechytal, bylo na jeho jízdě vidět výrazné zlepšení. Za sebou nakonec nechal alespoň Boba Steigera, který ztratil několik minut opravou a nabral ztrátu, kerou již nedokázal stáhnout. Karel s Michalem dokončili hned před ním, na šestnácté a sedmnácté pozici. Na Lausitzringu se jezdci druhého týmu opět prohodili - nastoupil Dušan, Víťa nejel. Ten nakonec vybojoval třinácté místo a s ním i tři body. Jeden bod si pak ještě odvezl patnáctý Michal, Karel tentokrát závod nedokončil. V celkové klasifikaci je to pak podobná tragédie, jako na trati. Nejvýš je Dušan s osmi body na 22. místě. Šestadvacátý se třemi body je Karel, dvě pozice za ním je Michal s jedním bodem a bez bodů je stále Víťa. V týmech je potom na sedmnáctém místě s Dušanovými osmi body Race For Fun II, druhá posádka dohromady získala pouhé čtyři body a patří jí 19. pozice.

    Hlavní událostí listopadu a vlastně i celého letošního roku byl šestihodinový závod na Nürbrugringu. Do něj jsme nasadili dva naše McLareny, se kterými jezdíme i ALMS. Bylo to vůbec poprvé, kdy jsme šli do vytrvalostního závodu se dvěma auty. Registrovalo se nás celkem pět - kromě našich čtyř jezdců se k nám přidal ještě Zdeněk Šmarda. Víťa tedy nakonec do závodu vůbec nenastoupil, i tak jsme jej ale s přehledem zvládli. Posádka #17 Zdeněk Šmarda a Karel Němec vybojovala v tomto závodě neskutečné třetí místo, #78 Dušan Müller a Michal Harmáček se zpočátku trápila, v předposledním stintu ale již jezdili na desáté pozici a o jedno místo výš pak s jejich autem závod dokončil Karel. Víc o této specialitce, pokud jste tak již neučinili, si můžete přečíst v samostatném článku - 6 Hours of Nordschleife by RGPL.