Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Vítejte v novém roce 2020! Možná o nás nějakou chvíli nebylo slyšet, rozhodně to ale neznamená, že bychom se někam vytratili. V prosinci jsme odjeli poslední dva důležité závody, finále podzimních sérií. Tím prvním byl závěrečný závod ALMS na okruhu Zhuhai, který se na RGPL jel vůbec poprvé. Byl to závod, ve kterém šlo o hodně, stále jsme měli šanci na čtvrtou příčku v šampionátu týmů. Po náročné šestihodinovce na Nürburgringu, která se jela předcházející den, se nám ale nedařilo a naopak chlapci ze Super Colors zajeli asi nejlepší závod v sezóně a oproti našim bídným sedmi bodům jich získali rovnou třicet. Nakonec jsme tedy čtvrté místo neudrželi, ale i to páté je krásný výsledek. Abychom nebyli jenom negativní, ve Zhuhai poprvé, a zároveň vlastně naposledy, nastoupil do ALMS i Víťa Šťastný. Určitě to pro něj bude jeden ze závodů, na které bude dlouho vzpomínat, nechal za sebou totiž Ladislava Zvonka, našeho Michala Harmáčka a Jaroslava Kondicze. Snad ho tento výsledek namotivuje, aby na sobě dál pracoval. Výsledky sezóny RGPL ALMS 2020

   Druhým důležitým prosincovým závodem byly potom DTM na Nürburgringu. Nečekali jsme zde žádný oslnivý výsledek, a jak už to tak bývá, právě tady se nám z celé sezóny zadařilo nejvíce. Tedy některým, Michalovi se podařilo hned v první zatáčce rozbourat pole, čímž ale zároveň uvolnil cestu pro Dušana, který se po startu posunul na úžasné čtvrté místo. Karel začal trochu rozpačitěji, jak se ale pomalu posouval vzhůru a Dušan naopak klesal, dostali se nakonec k sobě a to vyústilo v dramatický souboj, do kterého se zapojilo ještě několik dalších jezdců. Nakonec Karel s Dušanem dokončili na jedenáctém, respektive dvanáctém místě. Michal Harmáček byl po smolném startu nakonec rád, že vůbec závod dokončil, ke konci už musel šetřit palivo. Nakonec je klasifikován na čtrnáctém místě. Výsledky sezóny RGPL DTM 2019

    Třetí prosincová neděle pak patřila tradičnímu závodu šampionů, Race of Champions. V podání RGPL se určitě nedá hovořit o nějakém vážnějším závodě, je to spíš specialitka na konec roku. Rozhodně ale nemůžeme přehlížet Dušanovo skvělé čtvrté místo, zastavil ho až v semifinálne Zdeněk Šmarda. Na Silvestra jsme se pak na RGPL vrátili k tradičnímu Silvestrovskému závodu, kde tradičně létaly plechy na Nordschleife a na úplném konci se zvrhl v menší demoliční derby. Sezónu 2019 jsme tak zakončili v hezky odlehčeném stylu, abychom se odreagovali a již za pár dní mohli se mohli naplno vrhnout do další náročné sezóny.

    Sezóna 2020 nebude rozhodně nic malého, minimálně její jarní část, která nám již byla představena. První dva měsíce budou patřit BMW M2 Cupu, krátkým sprintům s prakticky sériovými auty. S touto sérií se pojí další novinka z našeho týmu. Počet členů týmu nechceme navyšovataktuálně jsme v ideálním složení, kdy se dokážeme domluvit a kdy dobře poskládáme týmy do jakékoliv série. Rozhodli jsme se ale, že sem tam pomůže nějakému nováčkovi - prakticky se dá mluvit o něčem na způsob juniorského programu, kdy nováčka na jednu sezónu přijmeme mezi sebe, uvedem ho do světa simracingu, postaráme se, aby mu nic nechybělo. Přece jen jsou dnes začátky i na naší úrovni, kdy jezdíme opravdu pro zábavu, trochu složitější, než třeba před deseti lety. Prvním takovým je Tomáš Bílek, jehož premiérou bude právě BMW M2 Cup.

    Po BMW Cupu budou následovat opět historické formule, tentokrát ročník 1993. S nimi se bude střídat Porsche Supercup na indentických tratích - jednu neděli pojedeme závod formule 1 a na stajném okruhu následující neděli Porsche Supercup.

    Tím nejdůležitějším v letošní sezóně bude RGPL GT3 Endurance. Konečně jsme se snad po pokusech jiných lig dočkali použitelného vytrvalostního šampionátu. Jak už je z názvu série patrné, pojede se s vozy oblíbené kategorie GT3. Rozhodli jsme vsadit na jistotu a zůstat u osvědčeného McLarenu 720S, se kterým jsme absolvovali ALMS 2019 i šestihodinovku na Nürburgringu. Máme opět připravená dvě auta, s číslem 17 posádku Karel Němec a Dušan Müller, s číslem 81 pak Michal Harmáček a Vít Šťastný. Samozřejmě v případě, že nám některý z jezdců odpadne, jsme schopní si vypomoct, primárně jsme se ale rozdělili takto podle zkušeností a závodních výsledků.

    Sezóna 2019 byla náročná a plná změn a novinek, ta letošní už snad bude stálejší, dost možná ale bude ještě náročnější. Čeká nás hodně sérií, hodně náročných závodů. Bude to další výzva, které se musíme postavit a kterou nesmíme podcenit. Loni jsme ukázali, že když zabereme, dokážeme zajíždět relativně slušné výkony, i když to samozřejmě není stále nic světoborného. Když nepolevíme a budeme dál tvrdě pracovat, můžeme se dál zlepšit.