Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Konečně nadešla ta velká chvíle, kdy na RGPL odstartoval první šampionát vytrvalostních závodů, konečně pořádné endurance závodění v česko slovenské komunitě! Sérii jsme již představili v minulém článku o sezóně 2020. Prvním podnikem se stala tříhodinovka na úžasném nizozemském okruhu Zandvoort, takový rozehřívací závod. Přípravě jsme věnovali velké množství času, vše muselo být naplánované a na nic se nesmělo zapomenout. Oproti všem předchozím vytrvalákům, kterých jsme se zúčastnili, byla tentokrát organizace opravdu perfektní, měli jsme sestavený přesný hramonogram zastávek v boxech, vymyšlené scénáře pro případ, že by nám někdo odpadl... Snažili jsme se jet co nejefektivněji a podle výsledku se nám to i celkem podařilo.

    Kvalifikace byla klasicky celkem slabá, za námi byly jen dvě posádky ASMA a jedno auto Baggies CZ, které nezajely čas. Tady na Zandvoortu nám to ale možná i vyhovovalo, nevěděli jsme, co máme čekat v první a vlastně i následujících zatáčkách. Jatka se ale naštěstí nekonala, vše probíhalo víceméně v klidu. Karel Němec s Alfou odstartoval z patnáctého a Víťa Šťastný s Betou ze šestnáctého místa. Hodně času oba jezdci strávili v těsné skupince za špuntujícím Maikelem Rozemeijerem, opět se potvrdilo, že na Zandvoortu není předjíždění vůbec nic jednoduchého. První problém pro náš tým přišel ve dvanáctém kole, kdy se Rozemeijerův kolega van der Werff roztočil mezi sedmou a osmou zatáčkou a v osmé zatáčce zůstal stát. Víťa se mu nedokázal vyhnout a čelně se střetli, naštěstí ale bez velkého poškození, které by vyžadovalo opravu. V přesně stanovený čas Víťa s Betou zajel k prvnímu pit stopu a v autě ho na další dva stinty vystřídal Michal. Následoval ho Karel s Alfou, který zůstal v autě. Ve druhém stintu se do problémů dostal Michal, ve 32 kole vinou nějakého „komunikačního šumu“ během pouštění o kolo do něj zezadu vrazil Tomáš Kuťka. Ani Karel se nedokázal vyhnout potížím, když se v 35. kole snažil na cílové rovince vyvézt za Ondřejem Černým ze Super Colors. Ten ale zajížděl do boxů a Karel se sice dokázal vyhnout, rozhodil ale auto natolik, že dostal smyk a narazil do boxové zídky. To se neobešlo bez poškození a následných oprav, které Alfu stály spoustu cenného času. Do další plánované zastávky zbývala přibližně půlhodina, rozhodli jsme se proto zkusit obout měkké pneumatiky a ztrátu alespoň o pá sekund stáhnout.

    V polovině závodu přišly další plánované zastávky, opět jako první zajížděla Beta následovaná Alfou. Tu Karel předal Dušanovi pro celý zbytek závodu. Dušan pak ještě bojoval s posádkou Super Colors, mnohem rychlejším jezdcům se ale stejně nedokážeme ubránit. Během posledních plánovaných zastávek pak Michal předal Betu zpět Víťovi. Naše auta dojela na krásných pozicích - Alfa osmá, Beta devátá. Hodně k tomu přispěla určitá dávka štěstí, některé týmy měly problém s připojením, jiné se zase nedokázaly poskládat a byly nucené některé auto položit.

    Závod v Zandvoortu je za námi, spousta práce nás ale čeká. Na začátku února pokračujeme čtyřhodinovkou na Monze, kde chceme opět předvést co nejlepší výkon. Výsledky závodu 3 Hours of Zandvoort by RGPL

Pokračovat ve čtení - vyjádření posádky Race For Fun Alfa #17