Kalendář závodů - podzimní sezóna 2020

RGPL DTM - Norisring | 30.8.2020 19:30
RGPL ALMS - Watkins Glen | 6.9.2020 19:30
RGPL DTM - Spa Francorchamps | 13.9.2020 19:30
RGPL ALMS - Indianapolis | 20.9.2020 19:30
RGPL DTM - Lausitzring | 27.9. 2020 19:30
RGPL ALMS - Portland | 4.10.2020 19:30
RGPL DTM - TT Circuit Assen | 11.10.2020 19:30
RGPL ALMS - Sebring | 18.10.2020 19:30
1000 miles of Sebring | 25.10.2020
RGPL ALMS - Mid Ohio | 1.11.2020 19:30
RGPL DTM - Nürburgring | 8.11.2020 19:30
RGPL ALMS - Road Atlanta | 15.11.2020 19:30
RGPL DTM - Zolder | 22.11.2020 19:30 RGPL ALMS - Laguna Seca | 29.11.2020 19:30 RGPL DTM - Hockenheimring | 6.12.2020 19:30

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Je za námi první měsíc nového roku a to znamená, že je opět čas na nějaké shrnutí všeho, co se událo. A málo toho nebylo. Novou sezónu jsme rozjeli ve velkém stylu rovnou tříhodinovkou na Zandvoortu, úvodním podnikem šampionátu RGPL GT3 Endurance. Stejně jako v šestihodinovce na Nürburgringu, i zde jsme se rozhodli nasadit dvě auta, opět prověřené McLareny 720S. Přípravu na tento závod jsme rozhodně nepodcenili, s tréninky a laděním auta jsme začali několik týdnů předem. Především jsme ale zapracovali na organizaci a strategii, aby naše jízda byla co nejeefektivnjší. V cíli nám nakonec i díky velké dávce štěstí patřilo osmé a deváté místo. Před pár dny jsme se posunuli ještě o pozici výš díky diskvalifikaci vítězné posádky vrc.one, která přesáhla limit 70% jenoho jezdce v jednom autě. Byl to tedy velmi podařený rozjezd. Víc detailů o závodě včetně vyjádření jezdců naleznete v článku RGPL GT3 Endurance 2020 - 3 Hours of Zandvoort

    Důležitou událostí byl příchod Tomáše Bílka do našeho týmu, nebude ovšem stálým členem. Nechceme tým více rozšiřovat, čtyři jezdci jsou pro nás ideální počet. Protože se ale každému z nás někdy podaří k simracingu přitáhnout někoho nového, rozhodli jsme se, že takovým nováčkům začátky usnadníme, na předem dohodnutou dobu se stanou členy týmu se vším všudy.

    Zbytek ledna patřil sérii BMW M2 Cup. Jsou to velice zábavná autíčka, čemuž odpovídá i účast v závodech, která ještě neklesla pod 20 aut na startu. Je to ovšem auto spíše civilní, chová se jinak než současná závodní auta, na která jsme zvyklí. První závod podle toho i vypadal. Bohužel naše účast v této sérii není úplně nejlepší, bereme ji ale spíš jako takovou rozjezdovou sérii letoška. V následujících sériích F1 a Porsche Supercup se budeme snažit účast zlepšit. Každopádně, zpět k prvnímu závodu na německém Oscherslebenu. Díky rozhodnutí přesunout Michala Harmáčka do Alfy ke Karlu Němcovi a Dušanu Müllerovi jsme alespoň tu Alfu poskládali celou. Hodně jsme se ale trápili, v prvním sprintu nám patřila 19., 21. a 22. pozice, ve druhém pak alespoň Dušan zabral a po penalizaci pro Jardu Kondicze se dostal až na čtrnácté místo. Díky novince, kterou je rozdělení pole na třídy PRO a AM jsme ale naštěstí neskončili úplně špatně, a Dušanovo čtrnácté místo znamená dokonce místo čtvrté ve skupině AM.

    Most byl z hlediska účasti ještě slabší, do závodu nastoupil z Alfy jen Karel Němec, za betu pak svůj první závod absolvoval Tomáš Bílek. Výsledek byl ale daleko lepší, Karel se s autem sžil, v kvalifikaci si vyjel dvanáctou pozici, závod odjel téměř bez chyby a dokončil jej na desáté pozici, která znamenala zároveň vítězství ve třídě AM. Po desetisekundové penalizaci pro Artyoma Aslamazyana si pak ještě celkově o pozici polepšil. Druhý závod už byl horší, několik rychlejší jezdců zvyklých jezdit vepředu se propadlo na zadní pozice a ze závodu udělali doslova jatka. Nejvíc incidentů jsme měli s Ondřejem Krejčím, který se po závodě díky penalizacím zaslouženě propadl v pořadí až na konec, za ním zůstal jen náš Tomáš Bílek. I tak Karel nakonec, po penalizacích pro Krejčího a Vanáka, dovezl spoustu cenných bodů za šesté místo ve třídě AM.

    Na Red Bull Ringu jsme jeli opět v trochu jiném složení. Na kvalifikaci a start prvního závodu se sešla celá Alfa, v betě nastoupil Víťa Šťastný. Bohužel, Víťa nakonec do závodu z technických důvodů nenastoupil a Dušan odstoupil během prvního závodu. V kvalifikaci Karel zajel čtrnáctou pozici, Michal se rozhodl kvalifikaci vynechat a startovat zezadu. Závod byl hodně vyrovnaný a zároveň se zde obtížně předjíždělo, často tak rozhodovaly jezdecké chyby. Karel nakonec závod dokončil na osmnácté a Michal na dvacáté pozici. Druhý závod probíhal podobně, Karel i Michal si ale polepšili. Karel dovezl další deváté místo a zároveň opět vítězství v AM, Michal dokončil závod sedmnáctý.

    V půlce sezóny patří Karlovi celkově sedmácté a Dušanovi 24. místo, ostatní jsou zatím bez bodů. Ve třídě AM už to vypadá jinak, nejlépe pro Karla Němce - ten je s devadesáti body na čtvrté pozici se ztrátou jen osmi bodů na prvního Vanáka. Michal Harmáček je jedenáctý s 33 body, Dušan Müller dvě pozice za Michalem s patnácti body, Tomáš Bílek je sedmnáctý se sedmi body. V týmech je pak Alfa na třetí pozici. Bohužel v týmové klasifikaci nás hodně sráží špatná účast, jinak bychom možná bojovali s United Space Creatures TWO. Do konce sezóny ale zbývají ještě tři víkendy a pokud zabereme, není nic nemožné.

    Během ledna pak byly oznámeny ještě další události. První je devadesátiminutovka na Daytoně 19.2., kde si zajedeme multiclass - americké prototypy DPI spolu s GT3 a GTE. Co pojedeme a v jakém složení ještě není jisté, rozhodně ale budeme na startu. Další novinkou pak bude série VLN ve všedních dnech, kde si v každém závodě vyzkoušíme jinou kategorii aut. Ani tady nebudeme chybět. Před námi je teď čtyřhodinovka na Monze, na kterou budeme snad připraveni ještě lépe než na Zandvoort.

O týmu

 

    Jak náš název napovídá, jsme tým, ve kterém jde především o zábavu a radost z jízdy. Neznamená to, že bychom se nesnažili o co nejlepší výsledek - to je samozřejmé, jsme závodníci, nejdůležitější pro nás ale je, abychom si závody užili. Nečekejte od nás nějaké hvězdné výsledky - rozhodně nepatříme ani se nesnažíme řadit mezi nějakou elitu, jsme ale srdcaři, co jezdí už spoustu let a rozhodně to nehodlají jen tak zabalit.

    Tým založili v roce 2014 Karel Němec a Dušan Müller - jezdci ligy RGPL, která je pro nás absolutní prioritou. Zaměřujeme se tedy hlavně na rFactor 2, samozřejmě ale nemůžeme vyloučit, že nás zahlédnete i na jiném simulátoru. Do jara 2019 se náš tým skládal pouze ze dvou zakládajích členů, pouze občas se objevil nějaký záskok. To se změnilo loni, kdy se náš tým rozrostl o další dva jezdce - Michala Harmáčka, který přišel původně jako záskok za Dušana pro série Australian GT3 a GT3 Endurance, a v létě naši sestavu doplnil Vít Šťastný. Na začátku roku 2020 jsme pak v týmu přivítali dalšího nováčka Tomáše Bílka. V současnosti se účastníme se třemi vozy Ferrari 488 GTE a dvěma Mazdami RT24-P série RGPL American Le Mans Series 2020 a s pěti vozy BMW M4 DTM série RGPL DTM 2020.

 

Odkazy