Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! BMW M2 Cup, který byl takovou rozjezdovou sérií letošní sezóny, je za námi a to znamená, že přišel čas na větší, vážnější závody. Stejně jako loni, i letos bude tou hlavní sérií historická formule 1, tentokrát se vrátíme do ročníku 1993. Oproti moderním autům to bude zase hezké oživení - ještě relativně jednoduchá, surová auta. Spousta přítlaku, moře výkonu, které už se dá hlídat kontrolou trakce. Velkou novinkou je pro nás možnost volby mezi sekvenčním a plně automatickým řazením. Čeká nás celkem sedm závodů na okruzích z té doby, bohužel většinou již přestavěných do modernější podoby. Konkrétně je to Interlagos, Donington, Monako, Montreal, Magny-Cours, Estoril a Adelaide. Jak je ve formuli 1 zvykem, závody jsou vypsány na 75% reálného závodu, tedy jejich délka se bude hodně různit podle toho, který okruh právě pojedeme.

    Druhou sérií se vrátíme k dříve hodně oblíbenému Porsche Supercupu. Cupová poršátka 911 jsme si v letech 2009 - 2012 užili ještě na prvním rFactoru hned ve třech sériích a vždy to byly pěkné, zajímavé závody. Uvidíme, zda se nám na ně podaří navázat. Kalendář závodů je shodný s tím formulovým, což znamená, především pro novější jezdce, velké ulehčení s učením tratí. Závody jsou vypsány na hodinu, což by někteří (zdravíme Virtual GP) možná označili i za vytrvalostní. Spolu s formulí 1 a sérií Endurance, která pokračuje až do června, nás tak čeká náročné pokračování sezóny, kde nebude moc prostoru na odpočinek.

    Důležitým detailem je, že ve formuli 1 se tradičně neskinuje, jezdí se s originálními auty. Pro nás to znamená, že nemůžeme jet pod vlastními barvami, podařilo se nám ale zabrat alespoň Jordan, který tehdy též jezdil s červenomodrobílým lakováním - v něm pojede Karel Němec a Dušan Müller, jinak tedy naše Alfa. Beta, Michal Harmáček a Vít Šťasný, pojedou ve vozech Larrousse a náš junior Tomáš Bílek si vybral Benetton. V Porsche Supercup pak pojedeme ve stejné sestavě jako v BMW M2 Cupu - Alfu bude tvořit Karel Němec, Dušan Müller a Michal Harmáček, Betu Vít Šťastný a Tomáš Bílek.

    Obě série budou streamovány s již tradičním komentářem Zdeňka Šmardy a Tomáše Kycy na YouTube kanále RGPL a z Karlova onboardu na jeho kanále na Twitchi