Kalendář závodů

ČERVEN

 

 

RGPL GT3 Endurance

28.6. 8H SuzukaČERVENEC

 

RGPL 24 Hours of Spa Francorchamps

18. - 19.7.

Live stream

Odkazy

 

×

Oznámení

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

    Dobrý den, ahoj! Únor byl letos hodně nabitý závoděním a proto je tady tento článek.

    Stejně jako poslední měsíc, jsme i únor zahájili ve velkém stylu - pokračováním GT3 Endurance Series na Monze, čtyřhodinovým závodem. Ten zpočátku nevypadal moc dobře, měli jsme nějaké organizační problémy, v kvalifikaci se nám nedařilo, Betě se absolutně nepovedl začátek závodu. I tak nakonec Alfa dokončila závod na devátém místě a Beta, pro kterou vše od začátku vypadalo beznadějně, na třináctém. Více o závodu si můžete přečíst v článku RGPL GT3 Endurance 2020 - 4 Hours of Monza.

    V únoru se jely i poslední tři závody BMW M2 Cupu. Ten jsme brali hlavně jako takové odlehčení na začátek sezóny, i tak jsme ale dokázali zajíždět pěkné výsledky. Bohužel nám celkový výsledek hodně ovlivnila naše nižší účast, díky rozdělení pole na kategorie PRO a AM jsme ale měli celou dobu o co bojovat. Nakonec Alfa v naší kategorii dokončila sezónu na krásné třetí pozici, Beta na tom byla hůř, poslední - Vít Šťastný se nezúčastnil jediného závodu, což Betu výrazně oslabilo, a nováček Tomáš Bílek se má ještě hodně co učit. Mezi jezdci si Karel Němec vyjel čtvrté místo, Michal Harmáček deváté a Dušan Müller desáté. Rozhodně to byla zajímavá série, ve které jsme byli hodně vidět a potvrdili, že práce, kterou za poslední rok odvádíme, se opravdu vyplácí. Výsledky série naleznete zde.

    V únoru se jel i speciální devadesátiminutový závod na Daytoně. Vypsán byl pro tři kategorie - GT3, GTE a americké prototypy DPI. Právě s těmito prototypy, konkrétně Mazdou RT24-P, nastoupili do závodu Karel Němec a Dušan Müller. Opět to byla zajímavá a cenná zkušenost, pole sice nebylo nijak obsáhlé, i tak byl pro naše jezdce závod více než zajímavý. Nakonec jej dokončili na čtvrtém a pátém místě. Účast přislíbil i Vít Šťastný s Callaway Cortvette GTE, ten nakonec ale ani zde nenastoupil.

    V únoru nám pak začala i série VLN - hodinové závody na Nordschleife, pokaždé s jinými auty. Prvního závodu s BMW M2 CS, se kterými se jel i BMW M2 Cup, jsme se bohužel nezúčastnili.

    Únor byl tedy opravdu náročný a zajímavý měsíc. Zároveň je to rok, co jsme na sobě začali více pracovat, také náš tým před rokem rozšířil Michal Harmáček. Za ten rok jsme se dokázali posunout o pořádný kus kupředu a věříme, že budeme pokračovat a posouvat se dál.